APXG160ARA390ME46G
MFR.Part #
APXG160ARA390ME46G
JLCPCB Part #
C3274646
Package
SMD,D5xL4.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.86A@100kHz 16V 3000hrs@105℃ 39uF 4.8mm 50mΩ 5mm Polymer ±20% SMD,D5xL4.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS