APXS160ARA220ME61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APXS160ARA220ME61G
JLCPCB Part #
C3274449
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 1.06A@100kHz 16V 22uF 5000hrs@105℃ 5mm 6.1mm 90mΩ Polymer ±20% SMD,D5xL6.1mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS