HHXD160ARA271MHA0G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
HHXD160ARA271MHA0G
JLCPCB Part #
C3274445
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 16V 22mΩ 270uF 325mA@120Hz 5000hrs@105℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS