APXH160ARA820MH70G
MFR.Part #
APXH160ARA820MH70G
JLCPCB Part #
C3274390
Package
SMD,D8xL6.7mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 16V 2.7A@100kHz 40mΩ 6.7mm 82uF 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS