APSK2R5ELL561ME08S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APSK2R5ELL561ME08S
JLCPCB Part #
C3274359
Package
Plugin,D5xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 2.5V 2mm 4.35A@100kHz 5000hrs@105℃ 560uF 5mm 7mΩ 8mm Polymer ±20% 插件,D5xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS