KH-FPC0.5-H1.0SMT-32P-QCHF
MFR.Part #
KH-FPC0.5-H1.0SMT-32P-QCHF
JLCPCB Part #
C3250125
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-10℃~+50℃ -55℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 1mm 32P 500mA 50V Copper alloy Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS