KH-FPC0.5-H2.0SMT-40P-QCHF
MFR.Part #
KH-FPC0.5-H2.0SMT-40P-QCHF
JLCPCB Part #
C3250006
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+85℃ 0.5mm 0.5mm 2mm 40P 500mA 50V Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Front insertion and back flip type Gold Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS