KH-FPC0.5-H2.0SMT-28P-QCHF
MFR.Part #
KH-FPC0.5-H2.0SMT-28P-QCHF
JLCPCB Part #
C3250001
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 28P 2mm 500mA 50V Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Gold Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS