PIC32CM1216MC00048-E/Y8X
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC32CM1216MC00048-E/Y8X
JLCPCB Part #
C3235994
Package
TQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+125℃ 10bit 128KB 12bit、16bit 16KB 2.7V~5.5V 32 Bit 38 48MHz 4KB ARM Cortex-M0+ Built-in FLASH TQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS