XMC1100T016F0032ABXUMA1
MFR.Part #
XMC1100T016F0032ABXUMA1
JLCPCB Part #
C3232466
Package
TSSOP-16
Description
1.8V~5.5V 12bit 16 32KB 32MHz ARM Cortex-M0 FLASH TSSOP-16 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS