BTS52001ENAXUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BTS52001ENAXUMA1
JLCPCB Part #
C3232309
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+150℃ 1 1.5A 200mΩ 5V~28V SOIC-8 Power Distribution Switches ROHS