XC2234L20F66LRAAKXUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
XC2234L20F66LRAAKXUMA1
JLCPCB Part #
C3232251
Package
LQFP-64-EP(10x10)
Description
-40℃~+125℃ 10KB 12bit 16/32 Bit 160KB 3V~5.5V 48 66MHz Built-in FLASH Others LQFP-64-EP(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS