FT1161128F66HLAAXP
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
FT1161128F66HLAAXP
JLCPCB Part #
C3232232
Package
LQFP-176-EP(24x24)
Description
-40℃~+85℃ 1.42V~1.58V 12bit 1MB 32 Bit 48KB 66MHz 81 External FLASH TriCore LQFP-176-EP(24x24) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS