XE167H96F66LACFXUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
XE167H96F66LACFXUMA1
JLCPCB Part #
C3232210
Package
LQFP-144-EP(20x20)
Description
10bit 118 3V~5.5V 66MHz 768KB Others LQFP-144-EP(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS