0402WGF8871TCE
MFR.Part #
0402WGF8871TCE
JLCPCB Part #
C36953
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 8.87kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS