SAKXC2733X20F66LAAKXUMA1
MFR.Part #
SAKXC2733X20F66LAAKXUMA1
JLCPCB Part #
C3229110
Package
LQFP-64
Description
-40℃~+125℃ 12KB 16/32 Bit 160KB 3V~5.5V 48 66MHz 8bit、10bit、12bit Built-in FLASH Others LQFP-64 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS