SAF-XC167CI-16F40FB
MFR.Part #
SAF-XC167CI-16F40FB
JLCPCB Part #
C3227287
Package
TQFP-144(20x20)
Description
-40℃~+85℃ 103 10bit 128KB 16 Bit 2.35V~2.7V 40MHz 8KB Built-in+External FLASH Others TQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS