LM3S2016-IQC50-A2-NS
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM3S2016-IQC50-A2-NS
JLCPCB Part #
C3209620
Package
LQFP-100(14x14)
Description
10bit 2.25V~2.75V 40 50MHz 64KB ARM Cortex-M3 LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS