IGD15N65T6ARMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IGD15N65T6ARMA1
JLCPCB Part #
C3191768
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+175℃@(Tj) 1.9V@15V,11.5A 100W 110uJ 117ns 230uJ 30A 30ns 37nC 650V FS (Field Stop) TO-252-3 IGBT Transistors / Modules ROHS