IGW30N60TFKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IGW30N60TFKSA1
JLCPCB Part #
C3191722
Package
TO-247-3-1
Description
-40℃~+175℃@(Tj) 1.46mJ 1.46mJ 167nC 187W 2.05V@15V,30A 23ns 254ns 600V 60A FS (Field Stop) TO-247-3-1 IGBT Transistors / Modules ROHS