IRG4BC40W-STRRP
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRG4BC40W-STRRP
JLCPCB Part #
C3190483
Package
D2PAK
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 110uJ 160W 230uJ 40A 600V D2PAK IGBT Transistors / Modules ROHS