LMR36503MSCQRPERQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LMR36503MSCQRPERQ1
JLCPCB Part #
C3190190
Package
VQFN-9-HR(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(TA) 1 18uA 2.2MHz 300mA 3V~65V Adjustable Buck Buck Built-in Yes VQFN-9-HR(2x2) DC-DC Converters ROHS