FB20R06W1E3B11BPSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
FB20R06W1E3B11BPSA1
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.1nF@25V 29A 2V@15V,20A 600V 94W FS (Field Stop) - IGBT Transistors / Modules ROHS