VHF100505HQ27NJT
MFR.Part #
VHF100505HQ27NJT
JLCPCB Part #
C391309
Description
1.6GHz 27nH 8@100MHz 900mA 90mΩ Multilayer inductor、High-frequency inductor ±5% 0402 Inductors (SMD) ROHS