1TS016A-1200-0600-CT
MFR.Part #
1TS016A-1200-0600-CT
JLCPCB Part #
C390635
Package
SMD-4P,3x2.6mm
Description
-40℃~+90℃ 0.6mm 1.2N 12V 2.6mm 300,000 Cycles 3mm 50mA Black IP68 No Round Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,3x2.6mm Tactile Switches ROHS