CN86L056OGR
MFR.Part #
CN86L056OGR
JLCPCB Part #
C3039528
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2uA 300mA 30V 5.6V 60dB@(100Hz) 700mV@(300mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS