EMVA160ARA101MF55G
MFR.Part #
EMVA160ARA101MF55G
JLCPCB Part #
C3028950
Package
SMD,D6.3xL5.2mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 16V 2000hrs@85℃ 5.2mm 6.3mm 75.6mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS