BZT52C6V2SW
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
BZT52C6V2SW
JLCPCB Part #
C3019295
Package
SOD-323W
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 10Ω 150Ω 200mW 3uA@4V 5.8V~6.6V 6.2V SOD-323W Zener Diodes ROHS