BZT52C8V2W
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
BZT52C8V2W
JLCPCB Part #
C3019291
Package
SOD-123W
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 500mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V SOD-123W Zener Diodes ROHS