HHXC500ARA101MJA0G
MFR.Part #
HHXC500ARA101MJA0G
JLCPCB Part #
C3008515
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 1.6A@100kHz 10.5mm 100uF 10mm 25mΩ 4000hrs@125℃ 50V ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS