NXH16V1000M10*16 5.0TP
MFR.Part #
NXH16V1000M10*16 5.0TP
JLCPCB Part #
C3002380
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.76A@100kHz 10000hrs@105℃ 1000uF 10mm 16V 16mm 28mΩ@100kHz 5mm ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS