IGW30N60H3FKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IGW30N60H3FKSA1
JLCPCB Part #
C2997917
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+175℃@(Tj) 1.63nF 107pF 165nC 187W 2.4V@30A,15V 207ns 21ns 440uJ 5.1V@0.43mA 50pF 600V 60A 940uJ FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS