SGF520-6.3A-L F6.3AL250V
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SGF520-6.3A-L F6.3AL250V
JLCPCB Part #
C2997187
Package
D5xL20mm
Description
-55℃~+125℃ 20mm 250V 250V 5mm 6.3A 63A@250VAC 95.2 Glass Tube Fuse D5xL20mm Disposable fuses ROHS