SMBJ220A
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ220A
JLCPCB Part #
C2993990
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 1.7A 1uA 220V 272V 356V 600W TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS