SMBJ180A
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ180A
JLCPCB Part #
C2993985
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 180V 1uA 2.1A 222V 292V 600W TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS