SMAJ250A
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMAJ250A
JLCPCB Part #
C2993963
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1A 1uA 250V 309V 400W 405V TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS