SMAJ160A
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMAJ160A
JLCPCB Part #
C2993953
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1.5A 160V 197V 1uA 259V 400W TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS