BZX84C3V6
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZX84C3V6
JLCPCB Part #
C2993110
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 3.4V 3.6V~3.8V 300mW 5uA@1V 90Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS