BZX84B8V2
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZX84B8V2
JLCPCB Part #
C2993089
Package
SOT-23
Description
1 Independent 15Ω 300mW 700nA@5V 8.04V~8.36V 8.2V SOT-23 Zener Diodes ROHS