BZX84B5V6
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZX84B5V6
JLCPCB Part #
C2993085
Package
SOT-23
Description
1 Independent 1uA@2V 300mW 40Ω 5.49V~5.71V 5.6V SOT-23 Zener Diodes ROHS