BZT52C12T
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52C12T
JLCPCB Part #
C2993013
Package
SOD-523
Description
1 Independent 100nA@8V 11.4V~12.7V 12V 150Ω 200mW 25Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS