BZT52B6V2
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52B6V2
JLCPCB Part #
C2992998
Package
SOD-123
Description
1 Independent 1uA@3V 500mW 50Ω 6.08V~6.32V 6.2V SOD-123 Zener Diodes ROHS