BZT52B5V6S
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52B5V6S
JLCPCB Part #
C2992993
Package
SOD-323
Description
1 Independent 1uA@2.5V 300mW 5.49V~5.71V 5.6V 80Ω ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS