BZT52B51S
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52B51S
JLCPCB Part #
C2992987
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@39V 180Ω 300mW 49.98V~52.02V 51V ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS