BZT52B2V2
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52B2V2
JLCPCB Part #
C2992956
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100Ω 120uA@0.7V 2.16V~2.24V 2.2V 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS