BZT52B27S
Extended
- Manufacturer
- MDD(Microdiode Semiconductor)
- MFR.Part #
- BZT52B27S
- JLCPCB Part #
- C2992953
- Package
- SOD-323
- Description
- 1 Independent 100nA@21V 26.46V~27.54V 27V 300mW 70Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS