CJ6211B28F
MFR.Part #
CJ6211B28F
JLCPCB Part #
C2992030
Package
DFNWB-4L(1x1)
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 2.8V 500mA 50uA 55mV@(100mA) 6V 80dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive DFNWB-4L(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS