BZX84C3V6
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BZX84C3V6
JLCPCB Part #
C2991989
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 3.4V~3.8V 3.6V 300mW 5uA@1V 600Ω 90Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS