RHS-03K1502FT
Extended
- Manufacturer
- FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
- MFR.Part #
- RHS-03K1502FT
- JLCPCB Part #
- C2991696
- Package
- 0603
- Description
- -55℃~+155℃ 100mW 15kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS