RHS-03K2702FT
MFR.Part #
RHS-03K2702FT
JLCPCB Part #
C2991602
Description
-55℃~+155℃ 100mW 27kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS